ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE: PRZEBADAJ SIĘ Z MUSZKIETERAMI W WĄGROWCU

8 grudnia br. mieszkanki miasta i gminy Wągrowiec będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach jubileuszowej edycji prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz dziesiąty organizują mobilny program profilaktyki raka piersi.

Panie będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w piątek, 8 grudnia w specjalnym mammobusie, który zostanie ustawiony na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Kasprowicza 31.Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17.

Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Właśnie w tej grupie wiekowej obserwowana jest największa zachorowalność na raka piersi. Panie w pozostałych grupach wiekowych będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości 80 zł.

Opublikowano: 01 grudnia 2017 20:28