„Mali Artyści - Matce Ziemi - 2017” – XV edycja

„Mali Artyści - Matce Ziemi - 2017” pod hasłem „Edukacja podstawą kształtowania świadomości i postawy ekologicznej”, zmienia dotychczasową formułę przedsięwzięcia edukacyjnego, organizowanego przez Urząd Gminy Wągrowiec nieprzerwanie od 2003r.

Przez ostatnie 14 lat w ramach prowadzonych przez Urząd Gminy Wągrowiec działań z zakresu edukacji ekologicznej organizowaliśmy konkursy skierowane do dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół administrowanych przez Gminę Wągrowiec. Corocznie uczestnicy konkursów  prezentowali swoje talenty m.in. plastyczne, muzyczne, teatralne itd., wykorzystując je w tematyce poświęconej przyrodzie  i ochronie środowiska.

W 2017r. postanowiliśmy zmienić formułę przedsięwzięcia z konkursu na  akcję edukacyjną. Tegoroczna edycja skierowana została do dzieci w wieku od 5 do 10 lat  i objęła dzieci uczęszczające do przedszkola (starszaki), zerówki i klas 1-4 szkoły podstawowej.

beznazwy1.jpg

W ramach przedsięwzięcia w dniach od 27.11.2017r. do 30.11.2017r. zrealizowano 8 spektakli ekologicznych w 6 miejscowościach, w których znajdują się szkoły administrowane przez Gminę Wągrowiec, tj.: w Pawłowie Żońskim w dniu 27.11.2017r., w Wiatrowie w dniu 27.11.2017r., w Żelicach 2 spektakle w dniu 28.11.2017r., w Łeknie 2 spektakle w dniu 29.11.2017r., w Łaziskach w dniu 30.11.2017r. oraz w  Siennie w dniu 30.11.2017r.

60-cio minutowy spektakl ekologiczny pt. „Baron Smog” został przygotowany przez Krakowskie Biuro Promocji. Troje profesjonalnych aktorów teatralnych w atrakcyjny, zabawny i ciekawy sposób przybliżyło dzieciom m.in.  problem palenia odpadów, niskiej emisji, smogu oraz segregacji odpadów.

Zachęcając do przygotowania dzieci do spektaklu do szkół przekazano eko-kolorowanki i eko rebusy, w celu przeprowadzenia pogadanek i zajęć edukacyjnych o tematyce związanej z ochroną środowiska, w tym. m.in. segregacją odpadów i zanieczyszczeniem powietrza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali przy realizacji spektakli, w szczególności Panu Markowi Zającowi Kierownikowi Poznańskiej Stacji Hodowli Roślin Sp. z o. o Oddział w Wiatrowie za udostępnienie sali oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łeknie za organizację nagłośnienia spektakli.

Opublikowano: 30 listopada 2017 15:58