Sołectwo Kaliszany wśród Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi

W niedzielę, 29 października br. w Sali Widowiskowej w Łeknie odbyło się spotkanie pod nazwą „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W spotkaniu uczestniczyli Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Jerzy Kado i Jan Marek Pikulik - Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Kranc  - Starosta Wągrowiecki, Jarosław Maciejewski - Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, Przemysław Majchrzak  - Wójt Gminy Wągrowiec oraz wójtowie i burmistrzowie z gmin wielkopolskich.

Podczas spotkania Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podsumował dotychczasową działalność mieszkańców sołectw, które aktywnie uczestniczą w samorządowym programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020 oraz wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie „Aktywna Wieś Wielkopolska” sołectwom wyróżniającym się szczególną aktywnością w działaniach na rzecz odnowy i rozwoju wsi.

W gronie laureatów znalazły się następujące sołectwa: Trzemżal (gmina Trzemeszno), Gębice (gmina Czarnków), Kaliszany (gmina Wągrowiec), Stara Wiśniewka (gmina Zakrzewo), Ludomy (gmina Ryczywół), Bądecz (gmina Wysoka), Plecemin (gmina Tarnówka), Gruszczyn (gmina Swarzędz). Wszyscy laureaci otrzymali tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska”, nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. zł oraz pamiątkowe dyplomy.

W ramach konkursu wyróżniono także sołectwa: Kobylnica (gmina Swarzędz), Piecewo (gmina Tarnówka), Krzywa Wieś (gmina Złotów), Owczegłowy (gmina Rogoźno), Śródka (gmina Kleszczewo), Lipiny (gmina Margonin), Łąkie (gmina Lipka).

Wicemarszałek podziękował również osobom zasłużonym dla Wielkopolskiej Odnowy Wsi – Barbarze Czachurze – byłej prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego oraz Przemysławowi Majchrzakowi – Wójtowi Gminy Wągrowiec. Podczas uroczystości Wójt Gminy Wągrowiec, podkreślając ważną rolę w programie Odnowy Wsi wręczył wyróżnienie Koordynatorowi Gminnej Odnowy Wsi – Milenie Maciejewskiej, pracownikowi Urzędu Gminy Wągrowiec.

Występy Zespołu Ludowego „Pałuckie Smyki” oraz Bartka Zielińskiego stanowiły miły akcent spotkania, którego uwieńczeniem był koncert operetkowy w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Fot. GOK

Opublikowano: 31 października 2017 11:02