Powiatowy Konkurs Recytatorski ZŁOTY KLON

18 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski ZŁOTY KLON. Otwarcia konkursu dokonał Pan Przemysław Majchrzak, Wójt Gminy Wągrowiec.

Komisja w składzie: Sebastian Grek (aktor) – przewodniczący, Małgorzata Osuch (poetka )– członek, Jan Kasper (poeta)- członek, Krystyna Urbańska( dyrektor GOK) – członek

po wysłuchaniu 34 recytacji wierszy twórczości Józefa Ratajczaka w kategorii klas I – III z 11 szkół powiatu wągrowieckiego przyznało:

I miejsce – Paulina Jarecka , SP Nr 3 Wągrowiec,

II miejsce – Wiktor Ignaczak, SP Mieścisko

III miejsce – Liwia Pawłowska, SP Nr 3 Wągrowiec

Nagrody wyróżnienia – Krzysztof Byczyński – Akademia Talentów Wągrowiec, Wojciech Gulczyński – SP Łaziska, Małecka Jadwiga- SP Nr 3 Wągrowiec, Gabriela Wiśniewska - SP Nr 3 Wągrowiec

- w kategorii II klas IV –VI wystąpiło 49 uczestników z 14 Szkół – w wierszach Ludwika Jerzego Kern przyznało:

I miejsce – Magda Nikola – Akademia Talentów W-c

II miejsce – Iga Kucharska – SP Wiatrowo

III miejsce – Oliwia Ptaszyńska – SP Nr 4 Wągrowiec,

Nagrody wyróżnienia – Amelia Łasut SP Wapno, Agata Mirek SP nr 4 Wągrowiec, Jakub Serwatka SP Mieścisko

- w kategorii III: kl. VII i gimnazja wystąpiło 25 uczestników z 8 Szkół – w wierszach twórczości Wojciecha Młynarskiego przyznało:

I miejsce – Kacper Rożnowski – SP Mieścisko

II miejsce – Adrianna Wekwert, Gminne Gimnazjum Nr 1 w Wągrowcu,

III miejsce – Michał Baran, Gminne Gimnazjum Nr 1 w Wągrowcu

Nagrody wyróżnienia – Bartosz Kasperkowiak SP Niemczyn, Dawid Wlizło, SP Wapno

Łącznie w recytacjach wystąpiło 108 uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i gadżety promocyjne ufundowane przez Powiat Wągrowiecki i Gminę Wągrowiec, a laureaci dyplomy i nagrody.

Laureatów kategorii II uhonorował wspólnie z jurorami wicestarosta Pan Michał Piechocki.

Opublikowano: 21 października 2017 18:29