Drzewo - Przyjaciel

Urząd Gminy Wągrowiec zachęca do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony  drzew.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Drzewo - Przyjaciel ” a w jej ramach organizowanych jest szereg działańW tym:

a)      obchody Święta Drzewa 10 października 2017 r. to doskonała okazja by posadzić drzewa i dopisać je do licznika drzew na stronie www.swietodrzewa.pl

b)      konkurs „Czarodziejskie Drzewo” – nagrodzeni zostaną uczestnicy za największą ilość posadzonych drzew, najszerszą współpracę oraz za kreatywność działań. Na sprawozdania organizator Klub Gaja oczekuje z przeprowadzonych działań  do 30 listopada 2017.

c)       konkurs „Drzewo Roku”  organizator poszukuje drzew z historią, które scalają lokalną wspólnotę oraz pobudzają wyobraźnię. Na zgłoszenia drzew organizator oczekuje do 30 listopada 2017.

d)      konkurs „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” – nagrodzeni zostaną uczestnicy za największą ilość zebranej makulatury, za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników oraz za najciekawsze przeprowadzenie działań. Termin zgłoszenia udziału w konkursie mija 30 czerwca 2018.

Uczestnikami konkursów mogą być wszyscy, zarówno osoby indywidualne jak i placówki edukacyjne, urzędy administracji państwowej i samorządowej, instytucje, organizacje społeczne, lokalne wspólnoty mieszkańców oraz firmy.

Uczestnicy, którzy zgłoszą się do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” otrzymają plakaty i zakładki z uratowanymi końmi.

Inauguracja 15. edycji Święta Drzewa została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy i Marszałka Województwa Śląskiego. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, Billion Tree Campaign, Environmental Partnership Association. Partnerzy: Troton, Eco Service, Davines. Współpraca: Robin Wood, DHL, 366 Concept, Partnerstwo dla Klimatu, Biblioteka Narodowa, Europejskie Drzewo Roku, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Miasto Katowice, Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach, Miasto Bielsko Biała.

Opublikowano: 05 października 2017 13:40