Manewry ratownictwa medycznego Łekno 2017

8 czteroosobowych zespołów ćwiczących, 4 epizody, dziesiątki założeń ale cel jeden – doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego. Komenda Powiatowa PSP w Wągrowcu wspólnie z Urzędem Gminy Wągrowiec oraz Zarządem Miejsko – Gminnym OSP w Wągrowcu zorganizowała w tym celu manewry ratownicze.

W sobotę 23.09.2017r. w Łeknie odbyły się manewry ratownictwa medycznego jednostek PSP, oraz jednostek OSP z KSRG z terenu powiatu wągrowieckiego. Oficjalnego otwarcia o godz. 9.00 dokonali wspólnie Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak oraz Komendat Powiatowy PSP bryg. Zbigniew Dziwulski.

2m.jpg

Manewry nie polegały na rywalizacji między poszczególnymi zespołami, lecz na doskonaleniu posiadanych umiejętności oraz pracy w zespole.

Na poszczególnych stanowiskach, które odzwierciedlały realne zdarzenia, z jakimi strażak może spotkać się podczas akcji ratowniczej obecni byli koordynatorzy powiatowi ratownictwa medycznego PSP, którzy po zakończonym ćwiczeniu omawiali z uczestnikami wykonanie zadania przekazując cenne uwagi i wskazówki.

Stanowisko nr 1 – Osoba podtopiona, wyciągnięta na brzeg przez świadków zdarzenia.

033m.jpg

034m.jpg

Stanowisko nr 2 - Pracownik budowlany spadł z rusztowania na terenie budowy.

012m.jpg

013m.jpg

014m.jpg

Stanowisko nr 3 – Wypadek drogowy, potrącenie rowerzysty.

016m.jpg

017m.jpg

018m.jpg

Stanowisko nr 4 – Wypadek w czasie prac polowych. Osoba poszkodowana wciągnięta przez kombajn zbożowy.

020m.jpg

021m.jpg

022m.jpg

023m.jpg

025m.jpg

Po zakończeniu ćwiczeń Komendant Powiatowy wraz z przedstawicielem Urzędu Gminy wręczył uczestnikom ćwiczeń pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Wągrowcu, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Wągrowca. Nie zabrakło również tradycyjnej strażackiej grochówki.

Opublikowano: 25 września 2017 11:46