Bartodzieje zwycięzcą tegorocznego Turnieju Wsi!

10 września 2017 r. w Mikołajewie odbył się tegoroczny Turniej Wsi na Wesoło. W turnieju udział wzięły drużyny z Bartodziej, Grylewa, Łęgowa, Krosna, Mikołajewa, Przysieczyna i Siedleczka.

Drużyny rywalizowały w 7 konkurencjach, były to m.in.: przechodzenie po skrzynkach, ubieranie sołtysa, spacer farmera czy bieg drużyny złączonej kartkami papieru.

Na podstawie ogólnej punktacji w tym roku I pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Bartodziej z sołtysem Marianem Szyińskim, która otrzymała bon o wartości 700 zł i pamiątkowy puchar. II miejsce zajęła drużyna z Grylewa z sołtys Anną Haremzą, która otrzymała bon o wartości 500 zł. Miejsce III i bon o wartości 300 zł zdobyła drużyna z Przysieczyna z sołtysem Janem Kaniewskim. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrody i dyplomy wręczały panie: Irena Klawińska – radna Rady Gminy Wągrowiec oraz Dorota Ewertowska - w imieniu wójta Gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka.

Podczas turnieju przygrywała „Łekneńska Kapela Biesiadna”. W trakcie całych zawodów można było napić się kawy i skosztować wypieków przygotowanych przez mieszkańców sołectwa Mikołajewo.
Turniej, jak co roku, przeprowadził Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie.

Wszystkim gratulujemy udziału w imprezie i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłym roku.

Opublikowano: 20 września 2017 10:09