PCK zaprasza

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu i Starostwo Powiatowe w Wągrowcu organizują XIV Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa PCK, który polega na honorowym oddawaniu tego bezcennego leku, jakim jest krew. Konkurs trwa od września 2017 roku do maja 2018 roku, skierowany jest do: zakładów pracy, służb mundurowych, sołectw, placówek oświatowych na terenie powiatu wągrowieckiego. Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża, podczas których laureatom w poszczególnych kategoriach zostaną wręczone wyróżnienia i podziękowania.

Wszyscy uczestnicy konkursu mają zapewnione: bezpłatne badanie lekarskie, oznaczenie grupy krwi, usprawiedliwienie za dzień oddania krwi, produkty regenerujące i wzmacniające organizm, legitymacje honorowego dawcy krwi. Dla zamiejscowych zwrot kosztów podróży. Obowiązkiem uczestników jest każdorazowo poinformowanie personelu medycznego, z której instytucji jest dany dawca. Punkt Krwiodawstwa mieści się na 4 piętrze w budynku szpitala powiatowego i czynny jest w: poniedziałek, wtorek i czwartek, rejestracja w godzinach rannych.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, ma wiek powyżej 18 lat i wagę powyżej 50 kg, posiada dowód tożsamości.

Po oddaniu 6 litrów (5 – kobiety) każdy dawca otrzymuje tytuł Zasłużony Honorowy Dawca Krwi nadany przez PCK, który upoważnia do pewnych przywilejów, np. bezpłatnych przejazdów komunikacją na terenie miasta i gminy Wągrowiec, ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina w MDK, bezpłatne wejścia na mecze piłki nożnej „Nielby”, poza kolejnością do służb medycznych mających podpisany kontrakt z NFZ oraz bezpłatne leki według wykazu Ministra Zdrowia.

Ponadto informujemy, że bardzo chętnie wygłosimy bezpłatne pogadanki
o znaczeniu krwi w życiu człowieka i przywilejach dla honorowych dawców. Kontakt w sprawie pogadanek pod numer tel. 667059964.

Oddanie tego bezcennego leku jest najbardziej humanitarnym czynem ratującym życie i zdrowie drugiego człowieka. Zachęcamy do odwiedzania strony: www.pck.wagrowiec.pl.

Jan Maćkowiak
prezes PCK w Wągrowcu