Narodowe Czytanie w Łeknie

W sobotę, 2 września br. w całym kraju odbywało Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Tego dorocznego wydarzenia kulturalnego, nad którym patronat sprawuje para prezydencka nie mogło zabraknąć również w Gminie Wągrowiec.

Impreza, która miała rozpocząć się o godz. 12.00 na łekneńskim Rynku, przy studni Weroniki, za względu na niesprzyjającą aurę została przeniesiona do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie.

Przybyłych do sali przystrojonej specjalnie na tę okazję dzięki uprzejmości pań: Kariny Domazer, Wioletty Łochowicz, Krystyny Romaniak, Elżbiety Paszek i Mileny Łochyńskiej - witała dyrektor GOK-u - Krystyna Urbańska w towarzystwie gości weselnych, w których wcielili się Wioletta Łochowicz i Bartosz Zieliński.

Genezę oraz tło historyczne powstania tego utworu literackiego przedstawiła pani Jolanta Maciejewska - zastępca Wójta Gminy Wągrowiec.

„Wesele” z podziałem na role czytali: Wiesława Gruchała, Bartosz Paszek, Teresa Rożek, Elżbieta Biniewska, Irena Klawińska, Krzysztof Bruch, Wioleta Frasz i Jowita Nowak.
Podczas naszego wesela nie mogło zabraknąć poczęstunku dla wszystkich przybyłych gości - ciastem upieczonym na tę okazję przez Urszulę Surę-Pawlak, Milenę Łochyńską i Agnieszkę Sawicką, częstowała para Pałuckich Smyków: Maja i Hubert Biniewscy.

Do zobaczenia za rok!

Opublikowano: 06 września 2017 11:48