Apel do mieszkańców o przekazanie pamiątek z Powstania Wielkopolskiego

Gminny Komitet Powstania Wielkopolskiego ogłasza zbiórkę pamiątek z Powstania Wielkopolskiego. Apelujemy do mieszkańców Gminy Wągrowiec o przejrzenie rodzinnych archiwów fotograficznych.

Organizatorzy akcji poszukują fotografii, dokumentów, spisanych wspomnień a także   informacji o miejscach potyczek i walk, miejscach, w których brali udział lub ukrywali się powstańcy z terenu Gminy Wągrowiec oraz o miejscach pochówku.

Członkowie Komitetu pragną, by obchody 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, która przypada 27 grudnia 2018 r. godnie wyraziły naszą cześć dla poświęcenia i wysiłków naszych Przodków oraz naszą dumę z ich zwycięstwa, dlatego planujemy imprezy, podczas których – w ciągu całego roku jubileuszowego - chcielibyśmy pokazać zarówno postaci już znane i opisane w różnych publikacjach, ale także typowe historie mieszkańców, które nie są szerzej znane, a niekiedy obrazują ciekawy fragment historii Powstania na terenie Gminy Wągrowiec.

Pamiątki można przekazywać w dowolnej formie - w depozyt, na własność, bądź jako kopię cyfrową. Można je dostarczyć do siedziby Urzędu Gminy Wągrowiec w Wągrowcu przy ul. Cysterskiej 22 lub skontaktować się w celu ich odebrania. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny (67 26 80 815) lub mailowy (promocja@wagrowiec.wlkp.pl).

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 08:27