TWOJA KREW MA MOC! PODZIEL SIĘ NIĄ WRAZ Z INTERMARCHÉ W WĄGROWCU!

14 lipca br. w ramach jubileuszowej, 10. edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Gminy Wągrowiec.

Podziel się krwią i uratuj życie!

Kiedy?           14 lipca 2017 r., godz. 09:30-14:30

Gdzie?            ul. Kasprowicza 31 (parking przed supermarketem Intermarché)

Krew w Wągrowcu będzie można oddać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), wyposażonym w sterylny i bezpieczny
dla krwiodawców sprzęt medyczny. Obecny na miejscu lekarz zadba natomiast o bezpieczeństwo zarówno Dawcy jak i Biorcy.

Do oddawania krwi zapraszamy osoby między 18 a 65 rokiem życia, choć, za zgodą lekarza, krwiodawcą można być nawet po 65. urodzinach. W każdym przypadku trzeba ważyć co najmniej 50 kg tłumaczy Renata Kawka, Sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed, nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca
się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego.

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz otrzyma breloczek pierwszej pomocy, zawierający jednorazowe rękawiczki i maseczkę do sztucznego oddychania. Zbiórce krwi towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a wśród nich animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy.

Realizując już 10. raz z rzędu kampanię „Zbieramy krew dla Polski”, podkreślamy wagę krwi jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka. Wspaniale jest obserwować, jak z roku na rok przybywa nie tylko krwiodawców ale też sympatyków akcji – osób, które wspierają nas w naszych działaniach. Mając nadzieję, że tegoroczna kampania będzie równie wyjątkowa, co poprzednie, zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej inicjatywy podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

W ramach wspólnych działań Grupy Muszkieterów i PCK, na parkingach pod sklepami Intermarché i Bricomarché, przeprowadzonych zostanie łącznie 131 akcji zachęcających do regularnego oddawania krwi, połączonych z jej poborem.

Opublikowano: 11 lipca 2017 16:09