Nowy plac zabaw w Kaliszanach

wow_logo860x300m.png

8 maja br. najmłodsi mieszkańcy sołectwa Kaliszany przecięciem wstęgi otworzyli nowy plac zabaw. Na uroczystości Pana Przemysława Majchrzaka – wójta Gminy Wągrowiec reprezentowała pani Jolanta Maciejewska. Projekt pn.: „Budowa placu zabaw wraz z elementami małej architektury przy świetlicy wiejskiej w Kaliszanach” złożony przez Gminę Wągrowiec uzyskał dofinansowanie w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś” organizowanym w ramach „Programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi 2013-2020”.

Zgodnie z zasadami programu i konkursu, których celem jest aktywizowanie mieszkańców wsi na poziomie sołectw do podejmowania działań na rzecz rozwoju ich miejscowości, realizowania niewielkich inwestycji służących uprawianiu sportu i rekreacji oraz ochronie dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i kultywowania lokalnej tradycji, w realizacji zadania udział wzięli mieszkańcy wsi Kaliszany. Regionalny Program Wielkopolska Odnowa Wsi realizowany jest od 2009 roku i od tego czasu Gmina Wągrowiec bierze w nim aktywny udział.

Opublikowano: 11 maja 2017 14:00