„Jesteś tuż obok mnie…”

Słowa pieśni i piosenek religijnych ku czci MB Częstochowskiej rozbrzmiały w niedzielne popołudnie 23 kwietnia w łekneńskiej Sali widowiskowej. W roku 2017 – ustanowionym przez Sejm RP Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Gminny Ośrodek Kultury zaprosił wszystkich na wyjątkowy koncert z tej okazji, podczas którego wystąpili: Krzysztof Koniarek, Meggi Głowacki oraz Bartek Zieliński.

W trakcie koncertu ogłoszone zostały również wyniki konkursów plastycznych:

- o zasięgu powiatowym pod hasłem: „Przedstaw graficznie, jak według Ciebie mogła wyglądać uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 8 września 1717 roku”. Spośród 47 prac zgłoszonych na konkurs, laureatami konkursu kategorii klas I-III zostali: Wiktor Ignaczak z Mieściska oraz Kacper Bodus z Damasławka. W kategorii II jury przyznało dwie nagrody wyróżnienia dla Magdaleny Lisieckiej z ZSP w Łeknie i Bartosza Tafelskiego z Damasławka. Pierwsze miejsce otrzymał Mateusz Tafelski z Damasławka.

- o zasięgu gminnym: „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”, który oceniany był w trzech kategoriach wiekowych: zespoły, dzieci szkół podstawowych, młodzież od 14 lat i dorośli. Łącznie do Gminnego Ośrodka Kultury dostarczono 64 palmy. W kategorii dzieci wyróżnienie otrzymali: Błażej Gruchała z Siedleczka oraz Magdalena Lisiecka z Koninka. Miejsca: III- Dominik Krenc z Mikołajewa, II- Roksana Pioch z Żelic, I – Karolina Pilarska z Sienna. W kategorii młodzież i dorośli: wyróżnienia- pani Wiesława Imbierowicz z Rgielska oraz Mikołaj Jarosz z Koninka. Miejsca: III- pani Anna Kaźmierczak z Bracholina, II - pani Krystyna Bylicka z Koninka, I- pani Małgorzata Jarosz z Koninka. W kategorii zespoły; wyróżnienia – sołectwa Krosno oraz Siedleczko. Miejsca: III – Stowarzyszenie „Pisanki” z Runowa, II – KGW Brzezno Stare, I – Micharzewo.

- o zasięgu powiatowym: pt. „Kartka Wielkanocna”. W dwóch kategoriach wiekowych zgłoszono 319 prac wykonanych różnymi technikami autorów z powiatu wągrowieckiego. Jury w kategorii klas I-III przyznało 10 wyróżnień dla: Igora Dereć i Radka Wieczorka z Mieściska, Antoniny Soboń, Pauliny Westfal, Maksymiliana Nowaka, Kornela Karnowskiego, Weroniki Nawrockiej – wszyscy z Żelic, Zofii Frontczak i Natalii Walenciak z SP nr 3 Wągrowiec, Jakub Bąkowski z Wiatrowa. Miejsce III otrzymała Monika Drużbin z Wiatrowa, IINatalia Maciejewska z Damasławka, IDominik Baranienko – Morakowo. W kategorii klas IV-VI nagrody wyróżnienia otrzymali: Julia Poznańska z Gołańczy, Filip Frieske z Panigrodza, Łukasz Kamiński SOSW Wągrowiec, Marianna Przybylska z Łazisk. Miejsce IIINadia Kuchta z Morakowa, II - Izabela Pilarska SOSW Wągrowiec, I - Nicola Kuryś z Morakowa.

Laureatów uhonorowali: Pan Tomasz Kranc – starosta wągrowiecki, pani Małgorzata Osuch - przewodnicząca Rady Powiatu, pan Przemysław Majchrzak - wójt Gminy Wągrowiec, pani Grażyna Zjawińska - wiceprzewodnicząca Rady Gminy.

Laureaci wszystkich konkursów otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz bony wartościowe.

Kartki wielkanocne zgłoszone do konkursu, można było nabyć za symboliczny grosz. Zebrane środki, czyli 220 zł zostaną przekazane Hospicjum W Wągrowcu.

Opublikowano: 25 kwietnia 2017 11:52