Bajkowe ABC

22.03.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu literackiego „Bajkowe ABC”.

Do konkursu przystąpiło 78. uczestników ze szkół podstawowych z terenu powiatu wągrowieckiego: Żelic, Łekna, Łazisk, Wapna, Morakowa, Damasławka, Mieściska oraz szkoły nr 2, nr 3 i nr 4 z Wągrowca. Konkurs miał formę testu i odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria I obejmowała uczniów klas pierwszych i drugich - w tej grupie pytania dotyczyły książki pt. „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”. Wyłonienie zwycięzcy nastąpiło po trzecim etapie konkursu, a został nim Maksymilian Maciejewski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu, drugie miejsce przypadło Lenie Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Morakowie, a trzecie miejsce zajął Cyprian Brylewski ze Szkoły Podstawowej w Mieścisku. W tej samej kategorii przyznano także wyróżnienie dla Dominika Baranienko z Morakowa.

Kategoria II, czyli uczniowie klas III i IV zmagali się z pytaniami dotyczącymi książki pt. „Przygody Filonka Bezogonka”. Zwycięzcą została Agata Nowaczewska ze Szkoły Podstawowej w Damasławku, drugie miejsce zajął  Mateusz Cieśliński również z Damasławka, a na trzecim miejscu znalazła się Anna Gaszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu. Rozstrzygnięcie nastąpiło po II etapie.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz bony o wartości 150 zł – I miejsce, 100 zł – II miejsce, 50 zł – III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nagrody wręczyły Ewelina Szulc – zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu oraz Kamila Kłos z Urzędu Gminy w Wągrowcu. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu i Gminę Wągrowiec.

Konkurs przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie.

Opublikowano: 24 marca 2017 12:02