Na terenie gminy Wągrowiec znajdują się wyznakowane szlaki rowerowe, które obejmują swoim zasięgiem tereny atrakcyjne pod względem:

a)      krajoznawczym: pomniki i rezerwaty przyrody, ścieżki przyrodniczo – dydaktyczne, miejsca o szczególnych walorach krajobrazowych,

b)      historycznym: stanowiska archeologiczne, obiekty sakralne, budownictwa dworskie i przemysłowe, miejsca pamięci narodowej,

c)      rekreacyjnym: trasy o różnym stopniu trudności biegnące przez urozmaicony krajobrazowo i powierzchniowo tereny dostępne dla każdego rowerzysty.

mapajpg [300x212]

Trasy prowadzą między innymi przez miejscowości o szczególnych walorach poznawczych takich jak: Tarnowo Pałuckie, Łekno, Danabórz, Bracholin, Potulice, Durowo, Kobylec oraz miejsca jak: Rezerwat Dębina, Ostoja Ptaków w Bracholinie czy galeria Budek Lęgowych w Łęgowie.

dsc00769jpg [300x200]

Szlaki te są dostępne dla rowerzysty w każdym wieku, szczególnie przyjazne są rodzinnym wyprawom turystycznym. Ich zróżnicowana długość i przebieg w terenie pozwala każdemu indywidualnie zaplanować atrakcyjną wycieczkę rowerową po terenie naszej gminy.

dsc00776jpg [300x200]

Gmina Wągrowiec – rowerowe szlaki turystyczne

L.p

Nr szlaku